Ing. arch. Mgr. art. Peter Hudač | peter.hudac (z) stuba.sk

Premýšľanie architektonického poľa

téma doktorské práce Premýšľanie architektonického poľa
škola Fakulta architektúry STU v Bratislave

doc. PhDr. Jarmila Bencová, Ph.D.

anotace Pole predstavuje frekventovaný pojem architektonického jazyka. Proces premýšľania neznamená len jeho definovanie, ale aj pochopenie jeho možností a významu, ktorý spočíva v premietaní teórie polí do nástroja architektonického a urbanistického navrhovania. Problematika tiež súvisí s opisom komplexných podmienok a udalostí v urbánnom prostredí. Výsledkom by mala byť viacvrstvová, plastická predstava o významoch, väzbách a kontextoch polí v architektúre.

Field represents a frequent term in architectural language. The process of rethinking means not only its definition, but also understanding its potential and importance, which lies in the projection the field theory into an instrument of architectural design and urban planning. The issue is also related to the description of complex conditions and events in urban environment. The result should be multi-layered, plastic vision of meanings, connections and contexts of fields in architecture.