Bukovský Martin, Ing. arch.

Prostorová skladba českých obytných souborů

Kohout Michal, prof. Ing. arch.

anotace V rámci výzkumu vývoje kvality obytných souborů v ČR po roce 1989 bylo provedeno zatřídění všech vzniklých souborů dle jejich prostorového uspořádání. V návaznosti na existující literaturu byla vytvořena systematika forem jednotlivých souborů i domů. Nejedná se o formální uspořádání budov, ale o prostorovou skladbu, která generuje specifické vzájemné vztahy mezi objekty. Získaná data byla statisticky zpracována pro stanovení četnosti výskytu jednotlivých forem v ČR dle času vzniku a geografického umístění.