Krouz Jarin, MgA.

Zkušenosti z Evropy I.: Příklad Kodaně

Fialová Irena, doc. Ing. arch.

anotace Tato prezentace navazuje na dvouletý grant SGS, který zkoumá evropské případové studie TOD. V této první části budou poprvé prezentovány části případové studie Kodaně. Ta je zaměřena na realizaci městské čtvrtě Orestäd budované od 90. let. Tento velmi ambiciózní projekt současného městského plánování je dnes již z části zrealizovaný a svojí komplexitou je v Evropě jedinečný. Prezentace poukáže na vznik, přípravu a realizaci projektu, doplněné o urbanistickou analýzu současného stavu čtvrtě. Příspěvek má sloužit jako úvod pro později prezentované výsledky SGS.