Lípová Veronika, Ing. arch.

Prostorové parametry veřejně podporovaného bydlení

Tichý David, doc. Ing. arch., PhD.

anotace V souvislosti s přípravou zákona o sociálním bydlení se do české odborné diskuse vrátila i otázka prostorového standardu podporovaných bytů. Prezentovaný výzkum přispívá k porozumění provázanosti prostorových parametrů staveb s kulturní i ekonomickou realitou a dále k lepšímu pochopení významu prostorových parametrů při koncipování veřejných politik v oblasti bydlení. Cílem příspěvku je seznámení s výzkumem zaměřeným na tuzemské i zahraniční zkušenosti s veřejně podporovaným bydlením, především pak v návaznosti na jeho prostorový standard, a prověření charakteristik stávajícího bytového fondu se zaměřením na jeho možné využití pro sociální bydlení.