Rehberger Miloš, Ing.

Vyhodnocení detailů předsazeného obvodového pláště s ohledem na materiálovou skladbu, geometrii konstrukce a regulativy stavební fyziky

Daňkovský Vladimír, doc. Ing. Csc.

anotace Ve druhé fázi výzkumu, zaměřeného na stavebně-fyzikální analýzu poměrů v provětrávané vzduchové mezeře vícevrstvých konstrukčních variant předsazených obvodových plášťů, jsem se zaměřil na analýzu chování těchto konstrukcí z hlediska stavební fyziky a platnosti jejích principů s ohledem na běžná standardní I méně obvyklá materiálová řešení a geometrické vztahy v těchto konstrukcích. Samostatnou kapitolou pak je I odezva těchto regulativů ve stávající legislativě, tedy v českých technických normách a legislativě navazující (např. Pražské stavební předpisy, Nařízení vlády, Vyhlášky o obecných technických požadavcích, apod.), jejich provázanosti a z toho vyplývající závaznosti pro aplikace v oboru předsazených obvodových plášťů v současném procesu jeijich navrhování a následné realizace.