Uhlík Jan, Mgr.

Rekonstrukce a nové realizace v historických částech Prahy na přelomu 19. a 20. století v kontextu dobových úvah o památkové péči

téma doktorské práce Památková péče přelomu 19. a 20. století v dílech soudobé architektury a urbanismu

Hauserová Milena, doc. Ing. arch

anotace Výzkum v rámci disertační práce se na pozadí dobových diskusí o náplni a novém směřování péče o památky zabývá problematikou rekonstrukcí a nových realizací v historických částech Prahy (Staré a Nové Město pražské, Malá Strana, Hradčany, Josefov a Vyšehrad) v období cca 1890 – 1918, tak jak se odrážela v projektech (ať již realizovaných či nerealizovaných) vybraných architektů té doby. Příspěvek představí zvolený metodický přístup a výsledky dosavadního bádání vyplývající z průzkumu archivních fondů a literatury k tématu.