TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2018 5-19/10/2018

Týden vědy a výzkumu 2018 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 3718/F5
Petrmichl Jan Ing. arch.

Interakce a nositelná elektronika

téma doktorské práce Wearables – Nositelná elektronika

MgA. Josef Šafařík, DiS., Ph.D.

anotace Společnost a nositelná elektronika, tzv. wearables, v kontextu každodenní praxe. Reakce společnosti na miniaturizaci a transformaci fyzických artefaktů do virtuální podoby a pokročilé zobrazovací metody rozšířené a virtuální reality. Ovladač jako rozšíření nebo součást jedince a jeho podoba v závislosti na kulturních a estetických normách společnosti v kontextu používání. Fenomén multifunkčních ovladačů a jejich reálný dopad na společnost a její rozvoj v závislosti na vývoji nových technologií.