TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Chmelová Adéla, Ing. arch.

Zkoumání současného stavu a návrh na zvýšení obytného potenciálu intenzivně využívané příměstské krajiny.

téma doktorské práce Vliv sociálních médií na chování lidí ve veřejném prostoru.

Sitta Vladimír, Ing.

anotace Zvýšení obytného potenciálu intenzivně využívané příměstské krajiny. Práce se zadaným rámcovým tématem „Vliv sociálních médií na chování lidí ve veřejném prostoru. Jak navrhovat veřejná prostranství pro současnou digitálně anestetizovanou generaci?“ našla své zaměření v příměstské krajině. Ponechá si řešení otázky, jak navrhovat veřejná prostranství pro současnou generaci v rámci krajiny příměstské. Soustředit se však bude na potenciál její obytnosti. Práce se zaměřuje na periurbánní prostory na okrajích sídel, odrážející potřeby posledních desetiletí – dopravní propojení pro zrychlení toků pohybu, obytné soubory uspokojující poptávku po dostupném bydlení, rozsáhlé zemědělské plochy pro produkci potravin. Tyto plochy utvářejí charakter krajiny kolem měst s čistě funkčními scénáři využití. Disertační práce si klade za cíl zjistit, jaký je potenciál pro obytné využití příměstské krajiny. Na příkladu pražské aglomerace a jejího vývoje se bude snažit dokázat, že současný způsob využívání příměstské krajiny je převážně jednostranný a postrádá pro člověka dostatečnou obytnou funkci. Pro vybrané lokality bude navržen způsob, jakým podpořit obytnou funkci krajiny tak, aby byla v rovnováze s funkcemi ostatními. Vliv sociálních médií zhodnotí v tom smyslu, že uváží, jak je s prostředky sociálních médií možno v této krajině nakládat (sledování polohy a její sdílení apod.).

příspěvek ke stažení ./2019/adela_chmelova_2019.pdf