TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Falladová Karolína, Ing. arch.

Energeticky efektivní řešení lokalit s převážně obytnou funkcí v souvislostech našeho prostředí

téma doktorské práce Energeticky efektivní řešení lokalit v architektonicko-urbanistickém kontextu

Vyoralová Zuzana, Ph.D., Ing.

anotace Výzkum se zabývá energeticky efektivním řešením lokalit v návaznosti na současné požadavky na navrhování budov a sídel, a to z hlediska energetické náročnosti. Práce zkoumá vliv prostorového uspořádání zástavby na celkovou energetickou bilanci převážně obytných lokalit. Na základě analýzy vybraných referenčních energeticky efektivních lokalit (čtvrtí) zkoumá možnosti a limity energetických konceptů. Výzkum mapuje současný stav energetických standardů bytové výstavby v ČR včetně vlivu převažující struktury zástavby v dané lokalitě. Posuzované lokality jsou porovnávány dle určených hodnotících parametrů, na jejichž základě jsou vyzdviženy potenciály a limity zkoumaných lokalit.

příspěvek ke stažení ./2019/karolina_falladova_2019.pdf
soubor 2 ke stažení ./2019/karolina-falladova-poster.pdf