TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Koucká Michaela, Mgr.

Hodnocení vitality urbánního prostředí ve vztahu k modro-zelené infrastruktuře

Fialová Irena, Doc.

anotace Postupující změna klimatu vyžaduje nutnou adaptaci měst na extrémní projevy s touto změnou spojené. Účinným nástrojem pro zvládání dlouhodobého sucha, vln horka a nadměrných přívalových srážek je budování funkční modro-zelené infrastruktury a hospodaření s dešťovou vodou v zastavěném území. Obsahem přednášky je představení možností hodnocení modro-zelené infrastruktury pro místní úroveň obcí a měst České republiky.

The progressive climate change requires the necessary adaptation of cities to extreme manifestations associated with this change. An effective tool for coping with long-term droughts, heat waves and excessive torrential rainfall is building a functional blue-green infrastructure and rainwater management in built-up areas. The lecture will introduce the possibilities of evaluation of blue-green infrastructure for local level of municipalities and cities of the Czech Republic.

příspěvek ke stažení ./2019/michaela_koucka_2019.pdf