TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Marek Aleš, Ing.

Využití metody BIM při architektonickém navrhování staveb

Pavlík Miloslav, CSc., prof. Ing.

anotace Architektonický návrh je komplexní návrh budovy, který vypracovává architekt ve všech výkonových fázích projektu a zahrnuje zejména architektonické, výtvarné a provozní požadavky na zpracování projektové dokumentace a provedení stavby, Projektování metodou BIM je současný nástroj pro vypracování nejen projektové dokumentace, ale především informačního modelu stavby, ze kterého se veškeré informace, a to včetně projektové dokumentace, získávají a aktualizují po celou dobu životního cyklu stavby. Projektování metodou BIM nenahrazuje tvůrčí proces při návrhu stavby, ale je nástrojem pro jeho uvedení do reality. Praktikující architekt je nositelem zakázky v rozsahu zpracování kompletní projektové dokumentace, obstarání všech potřebných povolení a pověření autorským dozorem nad realizací stavby, ale může pracovat i v ostatních pozicích při přípravě a realizaci budov.

příspěvek ke stažení ./2019/marek_ales_2019.pdf