TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Mrázová Michaela, Ing. arch.

Výstavba v chráněných krajinách ČR

Hradečný Tomáš, doc. Ing. arch.

anotace Předmětem vědecké práce je zmapování tendencí v architektuře na území CHKO po roce 1992, kdy byl přijat zákon O ochraně přírody a krajiny. Ve druhém roce doktorského studia bylo mým hlavním úkolem zmapování současné výstavby v 26 Chráněných krajinných oblastech a ve 4 Národních parcích České republiky. Rozdílnou situaci výstavby porovnávám ve vztahu k současně platným regulativům, které jednotlivé oblasti uplatňují při schvalovacím procesu. Dále si kladu otázku, zda je naše vnímání k výstavbě ovlivňované regionalismem kritickým nebo spíše historizujícím. V rámci prezentace bude představena dosavadní příprava na publikaci Stavby v chráněných krajinách.

příspěvek ke stažení ./2019/michaela_mrazova_2019.pdf