TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Zbořilová Zuzana, Ing. arch. MgA.

Architektura dětem

téma doktorské práce Architektura dětem – Metodika pro výuku architektury ve školách

Šestáková Irena, prof. Ing. arch.

anotace Výchova budoucích generací k pochopení architektury a vystavěného prostředí jako nedílné součásti vzdělání je důležitá pro kulturní úroveň společnosti. Stav architektury a prostředí ovlivňuje všechny, kdo je užívají - uspořádání města ovlivňuje procesy ekonomické, ekologické, sociologické, demografické… Vztah k místu, kde žijeme, tedy vztah k domovu, tvoří identitu každého z nás. Přesto je toto téma v našem vzdělávacím systému v současnosti řešeno pouze okrajově a omezuje se především na výklad dějin architektury. Příčiny spočívají pravděpodobně ve vysoké náročnosti tohoto oboru, ale zároveň je ve společnosti malá víra v možnost ovlivnit stav architektury a veřejného prostoru.

příspěvek ke stažení ./2019/zuzana_zborilova_2019.pdf