TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2020 01-16/10/2020

Týden vědy a výzkumu 2020 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 40/20/F5
Bukačová Jana, Mgr.

Drobná architektura ve veřejném prostoru v době poválečné

prof. Ing. arch. Petr Vorlík, Ph.D.

anotace Příspěvek informuje o stavu bádání projektu, jehož cílem je zmapování poválečných drobných objektů na pomezí architektury a designu. Jedná se konkrétně o návrhy a realizace trafik, telefonních budek, autobusových a tramvajových zastávek, zákrytů popelnic, laviček a jiných. Nakolik zasáhla prefabrikace a průmyslová výroba i do drobné architektury ve veřejném prostoru? Cílem je zdokumentovat návrhy, které byly čistě typizovanou záležitostí a produkty průmyslové výroby i individuální projekty. Dále zohlednit společenské souvislosti, vztah drobné architektury k okolním stavbám a prostředí, do kterého byla zasazena a v neposlední řadě zmapovat dodnes stojící objekty a jejich proměny v čase. Nakolik slouží a jsou schopné sloužit svému původnímu účelu, kolik z nich je dnes využíváno, jaký je jejich současný stav a zda je možné a reálné některé z nich využít pro jiný účel.

příspěvek ke stažení ./2020/04_bukacova_short paper.doc
soubor 2 ke stažení ./2020/04_bukacova_prezentace.pdf