TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2020 01-16/10/2020

Týden vědy a výzkumu 2020 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 40/20/F5
Kopp Lukáš, Ing. arch.

Distribuce vybavenosti v organismu města

Ing. arch. Jana Zdráhalová, Ph.D.

anotace Příspěvek představuje vědeckou práci zabývající se fenoménem distribuce vybavenosti v urbánní struktuře. Cílem výzkumu je nalézt a popsat vztahy mezi časovou vrstevnatostí měst danou jejich historickým vývojem, změnami hierarchie uliční sítě a dnešním rozmístěním aktivního parteru ve veřejném prostoru a změnou charakteru služeb v něm alokovaných. Tato práce vychází ze současných poznatků urbánní morfologie a prostorové syntaxe, které rozšiřuje o historický pohled založený na (dis)kontinuitě vývoje jednotlivých urbánních vzorců, a předkládá tak nový přístup ve zkoumání souvislostí mezi prostorovým uspořádáním měst, lokací a charakterem mikroekonomických aktivit v prostoru.

příspěvek ke stažení ./2020/B3_Short_paper_FA_2020_Kopp.pdf