TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2021 23/09-08/10/2021

Týden vědy a výzkumu 2021 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT SVK
Jan Haruda, Mgr.

Využití VGI pro zkvalitnění a tvorbu infrastruktury pro městskou mikromobilitu

doc. Ing. arch. Irena Fialová

anotace S aktuálním fenoménem “smart city” a hledání cesty k dosažení uhlíkové neutrality měst jako celospolečenského cíle nastaveného globálními autoritami je třeba přemýšlet nad novými možnostmi městského plánování.
Díky datové revoluci probíhající v posledních letech vzniká každým okamžikem velké množství informací,
které lze k tomuto účelu použít. S dalším vývojem v používání GIS a většími možnostmi veřejnosti poskytovat VGI (viz dále), je potenciál dobrovolně získaných geografických informací v kontextu plánování města stále větší výzvou. V příspěvku budou představeny nové možnosti výzkumu aktivní dopravy pomocí VGI na pozadí hmotné struktury města.

příspěvekjan-haruda.pdf