TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2021 23/09-08/10/2021

Týden vědy a výzkumu 2021 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT SVK
Patrik Tichý, Ing. arch.

Proměny stavebních a interiérových řemesel na kompletaci budov a jejich vliv na užitnou hodnotu architektury

prof. Akad. arch. Vladimír Soukenka

anotace Terrazzo palladiana je jedním z nejstarších pojednání povrchů, a to jak podlah, tak i stěn, které zaznamenalo značný vývoj se svými vrcholy a propady. Původně realizované jako recyklát, se postupem času stalo estetickým doplňkem interiéru. Bylo dostupnější alternativou k drahým kamenným dlažbám. Tato práce se věnuje možnostem využití terrazza palladiana v současné architektuře, a to jak z hlediska “designu” terrazza, tak také z hlediska jeho fyzikálních vlastností. Jde jak o znovuoživení klasické řemeslné výroby, tak také snad i o umělecké dílo v architektuře.

příspěvekpatrik-tichy.pdf