TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Helfer Miroslav, MgA.

Internet věcí a jeho využití ve zdravotnictví

Šafařík Josef, PhD., MgA.

anotace Záměrem výzkumného projektu je internet věcí a jeho využití v péči o druhé. Výzkum je zaměřen na lidi se specifickými požadavky a poruchami. V Oblasti internetu věcí (loT) došlo v poslední době k významnému pokroku. Stále rostoucí poptávka po zlepšení lidského zdraví. Současný systém nám umožňuje vyvíjet řešení vyhovující pacientům se specifickými požadavky. S internetem věcí se můžeme setkat zejména v inteligentních domácnostech nebo nemocnicích. Cílem většiny systémů je monitorování pacienta a efektivně zlepšit jeho péči. Možnost hlídat pacienta v jeho přirozeném domácím prostředí bez nutné hospitalizace a dosáhnout tak efektivnějšího výsledku.

příspěvek ke stažení ./2019/miroslav_helfer_2019.pdf