TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2020 01-16/10/2020

Týden vědy a výzkumu 2020 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 40/20/F5
Vácha Tomáš, Mgr.

Sociální učení v městských experimentech

JUDr. PhDr. Jiří Plos

anotace Městské experimenty, či pilotní projekty se v poslední době těší velké popularitě jak na straně měst, tak na straně urbanistů-výzkumníků. Chybí však zpětná vazba o jejich skutečném přínosu a shoda na standardech metodologie jejich designu, monitoringu a vyhodnocování. Jako pilotní projekt jsou tak často označovány projekty, které negenerují nové informace nebo ve kterých chybí mechanismy, které by dokázaly cenné zkušenosti zachytit, analyzovat a uplatnit. Zároveň mnoho takových projektů probíhá izolovaně, bez zohlednění předchozích zkušeností v rámci daného geografického kontextu i mimo něj. I u propracovanějších pilotních projektů jsou vyhodnocovány zejména kvantitativní indikátory. Příspěvek představuje průběžné závěry výzkumu sociálního a procesního učení v městských pilotních projektech realizovaného ve spolupráci s University of Manchester.

příspěvek ke stažení ./2020/B7_Vacha_WS FA_2020.docx
soubor 2 ke stažení ./2020/B7_Vácha_prezentace.pptx