TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2021 23/09-08/10/2021

Týden vědy a výzkumu 2021 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT SVK
Jaroslav Chramosta, MgA. DiS

Nové materiály a technologie v umění a designu

MgA. Šafařík Josef Ph.D.

anotace Použité materiály a technologie a jejich vývoj obohacují funkci i vzhled nově vznikajících produktů, objektů a výtvarných děl. Jejich základní aplikace doporučená výrobci či určená tradičním přístupem vede k opakování výtvarné formy a posun ve funkci je mnohdy minimální. Jaké metody a přístupy můžeme v současné době aplikovat na rozvoj tradičních přístupů? Jaké metody je možné rozvinout? Které materiály a technologie mají pro budoucnost vývoje zmíněných oborů široké uplatnění? Jaké materiály a technologie se nedostávají k rukám umělců a designerů a proč? Jak můžou umělci a designeři uchopovat nové přístupy a aplikovat je v praxi bez barier laboratorního prostředí? Jakou roli hraje v tomto procesu experiment a empirický postup? Které obory je potřeba více propojovat v praxi aplikovaného výzkumu a jak?

příspěvekjaroslav-chramosta.docx