TÝDEN VĚDY A VÝZKUMU 2019 3-18/10/2019

Týden vědy a výzkumu 2019 byl podpořen v rámci Studentské vědecké konference ČVUT, SVK 39/19/F5
Sereda Alina, Mgr.

Architektura ve vzdělávání pedagogů ZŠ a SŠ

Melková Pavla, PhD., Doc. Ing.

anotace S proměnou hodnot společnosti se mění i požadavky na kvalitu prostředí. Kvalita města dosahuje každým rokem většího významu ve společnosti. Abychom pochopili, jak vypadá kvalitní město pro kvalitní život, je nutné nejen rozumět potřebám jeho obyvatel, ale aby i obyvatelé rozuměli svému městu. Domnívám se, že musíme v každém dítěti rozvíjet schopnost lépe vnímat a chápat architektonické prostředí kolem sebe, což jim v budoucnu pomůže lépe ho využívat a aktivně ovlivňovat. Vážný problém vidím v tom, že je velmi málo pedagogů, kteří mají dostatečné znalosti, aby mohli tato témata učit. Je zřejmé, že architekti a urbanisté by měli být součástí tohoto procesu. Jen díky mezioborové spolupráci může vzniknout kvalitní a komplexní přístup k výuce architektury.

příspěvek ke stažení ./2019/alina_sereda_2019.pdf
soubor 2 ke stažení ./2019/alina_sereda_poster.pdf